• Aeramax Baby DB5

   

   

   


  Aera Baby  DB5

   

 • Aeramax DX5

   


  Aeramax DX5

   

 • Aeramax DX55

  Aeramax DX55

   

 • Aeramax DX95

  Aeramax DX95

   

 • Aeramax PET PT65

   


  Aeramax PET PT65

   

 • Opus Aeroprime Q

   


  Opus Aeroprime Q

   

 • Opus Aeroprime X

   


  Opus Aeroprime X

   

 • Opus Ideal AP 100

   


  Opus Ideal AP100

   

 • Opus Ideal AP15

   


  Opus Ideal AP15

   

Najnowsze wpisy
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym

Odetchnąć świeżym powietrzem. Bardzo łatwo to powiedzieć, ale czy rzeczywiście łatwo zrobić? Z właściwym urządzeniem służącym do poprawy jakości powietrza wszystko będzie możliwe. Jak jednak je wybrać i które będzie właściwsze? Poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące domowych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza. Nie tylko dla alergika i dziecka, ale dla wszystkich Co wybrać oraz jak prezentuje się ich cena?

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Jego podstawowa funkcja to nic innego jak oczyszczanie powietrza z tych substancji, które wpływają negatywnie na organizm człowieka. Kiedy w powietrzu unosi się ich zbyt duża ilość, podrażniają nasze śluzówki i wpływają negatywnie na nasz oddech. A od tego już prosta droga do chorób układu oddechowego!

Każdy z domowych oczyszczaczy powietrza posiada specjalnie zaprojektowane filtry. Wśród nich znajdziemy m.in. filtr węglowy, ale także HEPA, elektrostatyczny czy fotokalityczny. Jeśli dodamy do tego lampy UV czy jonizatory, okaże się, że nasze systemy filtracji są bardzo zaawansowane i mogą sobie poradzić z większością złych substancji. Jeśli szukamy rozwiązania dla alergików i dla dzieci, zwróćmy na to uwagę.

Jakie zanieczyszczenia wykrywa oczyszczacz?

Urządzenie do domu, kupione nawet w niewysokiej cenie, jest sobie w stanie poradzić z najbardziej podstawowymi niebezpiecznymi substancjami. Pamiętajmy jednak, że im bardziej zaawansowane funkcje, tym więcej złych substancji oczyszczacz powietrza będzie w stanie wykryć. Wśród nich znajdziemy:

 • alergizujące pyłki,
 • sierści zwierząt,
 • pyły smogowe (m.in. PM10),
 • wirusy prowadzące do chorób,
 • zapach tytoniu.

Wybierajmy tylko dobre urządzenia domowe dla alergików i dzieci, a jeśli korzystamy ze sklepów internetowych, dbajmy o to, by posiadały sprawdzonych producentów, takich jak OPUS. To od przemyślanej konstrukcji urządzenia zależy, jak precyzyjnie będzie działać.

Czym jest nawilżacz do domu?

Nie tylko w przypadku alergików, ale także dzieci oraz innych użytkowników duże znaczenie odgrywa wilgotność w pomieszczeniu. To od tego czynnika zależy stan naszej śluzówki. Jeśli powietrze jest wilgotne, nasza śluzówka może swobodnie funkcjonować i nie dzieje się z nią nic złego. Sama naturalnie filtruje powietrze. Kiedy jednak powietrze jest suche, nasza śluzówka również staje się sucha. Jej funkcja oczyszczania powietrza przestaje działać, a my zaczynamy odczuwać złe tego skutki. Szczególnie dla alergika i dziecka wiąże się to z przykrymi skutkami w postaci kataru i problemów z oddechem.

Jeśli interesuje nas zwiększenie wilgotności, to właśnie domowy nawilżacz powietrza jest tym urządzeniem, jakiego poszukujemy. Niektóre z modeli nawilżaczy do domu zasysają powietrze i oczyszczają je, jednak podstawową funkcją jest samo zwiększanie wilgotności. Dobre urządzenie wykrywa, kiedy wilgotność jest niewłaściwa, tzn. kiedy spada poniżej 40%. Wtedy zaczyna działać. Pamiętajmy, że poniżej tego poziomu jest już niebezpiecznie, szczególnie dla alergika oraz dla dzieci. 

Ale dobry wpływ nawilżonego powietrza na dziecko i alergika to nie jedyna zaleta! Domowy nawilżacz powietrza to także gwarancja tego, że drewniana podłoga, meble oraz inne sprzętu będą zawsze w dobrym stanie. Warto przemyśleć to, gdy posiadamy biuro. Urządzenie może się tutaj przydać.

Urządzenie 2w1?

Nie wszyscy wierzą w zasadność rozwiązań 2w1. Prawda jest jednak taka, że w przypadku troski o jakość powietrza wybór domowego oczyszczacza i nawilżacza w jednym ma dobre uzasadnienie. Nie tylko wtedy, gdy szukamy rozwiązań dla alergika i dla dzieci będzie to dobra propozycja. Również wtedy, gdy po prostu zależy nam na czymś do domu czy do biura, warto oprócz oddzielnych propozycji poszukać takiej maszyny, która będzie pracować na kilku frontach.

To strzał w dziesiątkę, gdy chcemy ograniczyć koszty. Cena takiej propozycji będzie niższa niż kupno dwóch osobnych. Online możemy znaleźć bardzo tanie rozwiązania, ale pamiętajmy o tym, że nie każdy sklep internetowy dba o jakość swoich produktów. W przypadku powietrza nie można iść na łatwiznę. Sprawdźmy, czy w sklepie internetowym rzeczywiście selekcjonuje się produkty tak, by cena nie była ich jedynym wyróżnikiem. Wśród polecanych producentów przodującą marką jest OPUS.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym

Dobry sklep internetowy zagwarantuje nam urządzenie, w którym część oczyszczająca powietrze i nawilżająca będą doskonale współpracować. To wygodne rozwiązanie w domu alergika i takim, gdzie znajdują się dzieci. Domowy oczyszczacz z nawilżaczem pobiera mniej prądu niż dwa urządzenia, łatwiej także zagospodarować w tym przypadku miejsce, ponieważ potrzebuje on tylko jednego gniazdka.

Niektórzy mogą obawiać się tego, czy domowy oczyszczacz i nawilżacz w jednym będą w stanie nadal cicho działać. Oczywiście, że tak! To rozwiązanie domowe, na dodatek przeznaczone do pomieszczeń, gdzie śpią alergicy i dzieci. Dlatego funkcjonują jak najciszej. Sklep online zawsze opisuje w swojej ofercie ten wyróżnik, dzięki czemu jeszcze przed zakupem możemy porównać różne modele, wraz z ich ceną.

Producent OPUS gwarantuje najlepsze rozwiązania do domu:
Ideal AW 40 to ergonomiczne urządzenie dostępne w sklepie internetowym. Posiada kompaktową budowę oraz system Ionic Silver Stick. To dzięki niemu możliwe jest kontrolowanie jakości wody. Z zastosowaniem jonów srebra usuwa się bakterie. Pozbądź się dzięki marce OPUS i produktom dostępnym online nie tylko kurzu, ale także pyłków i zapachów.


Ideal AW 60 to oczyszczacz powietrza oraz jego nawilżacz. Może być stosowany w pomieszczeniach dla alergika i dla dziecka, szczególnie wtedy, gdy mowa o dużych pokojach, do 60m2. Sklep internetowy prezentuje szczegółową specyfikację rozwiązania. Wybierz je w najlepszej cenie online i ciesz się zdrowym powietrzem!


Ideal ACC 55 to wybór marki OPUS dla osób szukających kompaktowego urządzenia domowego. Antybakteryjne właściwości jonów srebra są tu wykorzystywane w celu polepszania jakości wody. A dzięki filtrom wodnym można usunąć kurz, sierść oraz pyłki. Co ważne, model ten posiada pojemnik na olejek eteryczny. Nie tylko polepszysz jakość powietrza, ale też sprawisz, że twój dom zacznie pięknie pachnieć!

Tel.: (32) 317-27-27 | Email: kontakt@oczyszczaczepowietrza24.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl