• Aeramax Baby DB5

   

   

   


  Aera Baby  DB5

   

 • Aeramax DX5

   


  Aeramax DX5

   

 • Aeramax DX55

  Aeramax DX55

   

 • Aeramax DX95

  Aeramax DX95

   

 • Aeramax PET PT65

   


  Aeramax PET PT65

   

 • Opus Aeroprime Q

   


  Opus Aeroprime Q

   

 • Opus Aeroprime X

   


  Opus Aeroprime X

   

 • Opus Ideal AP 100

   


  Opus Ideal AP100

   

 • Opus Ideal AP15

   


  Opus Ideal AP15

   

Najnowsze wpisy
Oczyszczacze powietrza dla alergików

Oczyszczacz dla alergikaKażdy, kto ma wśród swoich bliskich alergika bądź sam boryka się z alergią, doskonale wie, jak uciążliwe potrafią być związane z nią dolegliwości. Niektóre jej objawy są dokuczliwe tylko w miesiącach pylenia roślin, jednak są i takie, które mogą utrzymywać się przez cały rok, skutecznie utrudniając normalne funkcjonowanie i znacznie obniżając komfort życia. Niestety problem występowania alergii dotyczy coraz większej liczby osób i ma związek nie tylko ze zmianami zachodzącymi w naturze – mimo ostrzeżeń ekspertów w zakresie ochrony środowiska i licznym alarmom synoptyków jakość powietrza, którym oddychamy, nieustannie się pogarsza. I mowa tu nie tylko o smogu unoszącym się nad największymi miastami i stanowiącym coraz poważniejszy problem, ale też o wszelkich innych zanieczyszczeniach, od których nie są wolne ani mniejsze miasteczka, ani nawet wsie. Tak jak sami niestety nie możemy zbyt wiele zdziałać, by odmienić sytuację panującą na zewnątrz, zawsze warto we własnym zakresie zadbać przynajmniej o jakość tego powietrza, którym oddychamy w domu. W uchronieniu się od problemów alergicznych może pomóc odpowiednio dobrany do potrzeb domowy oczyszczacz powietrza marki Fellowes z filtrem HEPA, który znajduje się w ofercie naszego sklepu internetowego.

Jak działa oczyszczacz powietrza Fellowes?

Domowy oczyszczacz powietrza dla alergików to niewielkich rozmiarów urządzenie, które może zostać ustawione w dowolnym miejscu w domu, najlepiej na podłodze. Jego zadanie polega na nieprzerwanym filtrowaniu znajdującego się w pomieszczeniach powietrza mającemu na celu usuwanie z niego wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Mechanizm działania oczyszczacza jest bardzo prosty – urządzenie zasysa powietrze za pomocą specjalnego wentylatora, następnie dokładnie je filtruje za pomocą np. filtru HEPA i wypuszcza z powrotem do pomieszczenia. W zależności od modelu oczyszczacz może posiadać jeden lub więcej filtrów oraz w różny sposób przeprowadzać proces filtracji. Cykl oczyszczania może polegać na jonizacji zanieczyszczeń w celu ich przyciągnięcia przez przeciwnie naładowane powierzchnie, wykorzystaniu promieniowania UV lub filtrów fotokatalitycznych.

Domowy oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA

Nie wszystkie oczyszczacze powietrza sprawdzą się w domu alergika, dlatego wybierając urządzenie głównie z myślą o załagodzeniu objawów alergicznych, należy wybrać jego odpowiedni model. Przede wszystkim uwagę trzeba zwrócić na filtr stanowiący najważniejszy element tego typu urządzeń – aby oczyszczacz w zadowalającym stopniu spełniał swoje funkcje, ten musi być naprawdę wysokiej jakości. Jednym z najbardziej cenionych produktów polecanych alergikom są oczyszczacze powietrza z filtrem HEPA (High Efficiency Particulate Air filter) wykonanym ze szkła spiekanego. Trójwarstwowa budowa uzyskana dzięki metodzie łączenia poszczególnych filtrów za pomocą specjalnych żywic gwarantuje najwyższą dokładność filtracji. Pierwsza z warstw w wielu modelach dodatkowo pełni funkcję pochłaniającą zapachy. Filtry HEPA stanowią niezawodną ochronę przed wszelkimi występującymi w powietrzu zanieczyszczeniami, w tym świetnie radzą sobie z roztoczami, bakteriami, kurzem, pierwotniakami, grzybami i wirusami.

Alergikom skarżącym się na uciążliwe dolegliwości ze strony układu oddechowego zaleca się korzystanie z oczyszczaczy powietrza wyposażonych w filtry minimum klasy H13. Są one w stanie usunąć z powietrza aż do 99,7% zanieczyszczeń i nie przepuszczają cząsteczek nawet tak małych, jak 0,3 mikrona. W ofercie naszego sklepu online znajdziesz szeroki wybór oczyszczaczy powietrza Fellowes Aeramax korzystających z filtrów HEPA.

Szkodliwe substancje eliminowane przez oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza dla alergików Fellowes z wysokiej klasy filtrem HEPA bez problemu poradzi sobie z usunięciem wszelkich potencjalnie szkodliwych substancji obecnych w powietrzu, w tym:

 • kurzu,
 • pleśni,
 • dymu papierosowego,
 • smogu,
 • roztoczy,
 • bakterii,
 • grzybów,
 • bakterii,
 • wirusów,
 • pierwotniaków,
 • przykrych zapachów.

Eliminacja tych zanieczyszczeń z powietrza znajdującego się w domu nie tylko przysłuży się naszemu zdrowiu, ale także zwiększy ogólny komfort przebywania z domowych pomieszczeniach. Domowy oczyszczacz powietrza często dodatkowo wyposażony jest w nawilżacz ułatwiający utrzymanie stopnia wilgotności na optymalnym dla zdrowia poziomie.

Funkcje, jakie może posiadać oczyszczacz powietrza dla alergika

Aby zapewnić użytkownikom oczyszczaczy powietrza, w tym zwłaszcza alergikom, możliwie największy komfort oddychania, producenci urządzeń filtrujących wyposażają je w rozmaite funkcje. Wymieniamy najważniejsze z nich.

Modele z jonizatorem

Oczyszczacze powietrza dla alergików często wyposażone są w jonizatory zwiększające efektywność filtracji poprzez skuteczne zabijanie zarodników grzybów i wirusów. Co jest niezwykle istotne, proces usuwania obecnych w powietrzu drobnoustrojów nie odbywa się tylko wewnątrz urządzenia. Oczyszczone, z powrotem wprowadzone do pomieszczenia powietrze nasycone jonami ujemnymi pomaga pozbyć się także drobnoustrojów osadzonych na ścianach czy podłogach.

Nocny tryb pracy

Nawet najnowocześniejszy oczyszczacz i nawilżacz powietrza filtrując, emituje delikatny szum, który w dzień, tłumiony przez inne odgłosy, jest ledwo słyszalny. Jednak w nocy, kiedy chcemy się wyciszyć, niektórym nawet tak nieznaczne dźwięki mogą uniemożliwiać zaśnięcie. W związku z tym warto upewnić się, czy model oczyszczacza, który wybieramy, posiada funkcję nocnego trybu pracy, z którego można korzystać w porach nocnych. W tym trybie wentylator pracuje wolniej, ale też znacznie ciszej. Jeśli producent nie wyposażył urządzenia w taką opcję, zawsze możemy przetestować, jak głośna jest praca oczyszczacza na możliwie najniższych obrotach. Szum do około 30 dB powinien pozwolić nam zasnąć bez żadnego problemu.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Nawilżacz powietrza znacznie poprawi komfort oddychania w pomieszczeniach szczególnie w sezonie grzewczym, kiedy kaloryfery pozostają włączone niemal non stop, a emitowane przez nie ciepło wysusza powietrze. W efekcie możemy skarżyć się na podrażnioną śluzówkę nosa oraz nasilone objawy alergiczne.

Polecane oczyszczacze powietrza dla alergików producenta Fellowes dostępne w niskich cenach w naszym sklepie online:

Aeramax DX5

Oczyszczacz powietrza z aż czterostopniowym systemem filtracji, z łatwością usuwający z powietrza wszelkie wirusy, drobnoustroje, zarodniki pleśni, pyłki, roztocza, większość znajdujących się w powietrzu mikrobów i alergenów, dym papierosowy oraz inne zanieczyszczenia, np. z sierści zwierząt domowych. Urządzenie posiada wbudowaną ochronę antybakteryjną, automatycznie wykrywa poziom zanieczyszczeń oraz oferuje możliwość włączenia trybu zwiększonej filtracji. Oprócz tego jest całkowicie bezpieczne, łatwe i przyjazne w użytkowaniu. 

Aeramax DX55

Urządzenie usuwające aż do 99,97% zanieczyszczeń z powietrza, nawet tak małych, jak 0,3 mikrona, a to wszystko dzięki czterostopniowemu procesowi dokładnej filtracji. Oczyszczacz nie tylko usuwa z powietrza wszelkie zanieczyszczenia i drobnoustroje, ale także zapewnia ochronę antybakteryjną, zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii, pleśni i grzybów. Poziom zanieczyszczeń i jakość powietrza są automatycznie kontrolowane przez Aeramax, co oznacza, że prędkość wentylatora i tryb pracy są na bieżąco dostosowywane do aktualnych potrzeb, cały czas pozostawiając powietrze czystym. Kolorowe diody informują użytkownika o poziomie czystości powietrza w pomieszczeniu.

Aeramax DX95

Oczyszczacz powietrza z czterostopniowym systemem filtracji i automatycznym monitoringiem poziomu czystości powietrza usuwa z niego 99,97% wirusów, bakterii, drobnoustrojów, mikrobów i alergenów, zapewniając alergikom komfort oddychania. Bezpieczna technologia PlasmaTrue wytwarza zjonizowane pole znacznie ułatwiające usuwanie zanieczyszczeń. Dodatkowe zalety produktu to przyjazny i łatwy w obsłudze panel pozwalający użytkownikowi dostosować tryb pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb oraz ultracicha praca, dzięki której idealnie sprawdzi się on w biurach i pomieszczeniach domowych.

Tel.: (32) 317-27-27 | Email: kontakt@oczyszczaczepowietrza24.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl