• Aeramax Baby DB5

   

   

   


  Aera Baby  DB5

   

 • Aeramax DX5

   


  Aeramax DX5

   

 • Aeramax DX55

  Aeramax DX55

   

 • Aeramax DX95

  Aeramax DX95

   

 • Aeramax PET PT65

   


  Aeramax PET PT65

   

 • Opus Aeroprime Q

   


  Opus Aeroprime Q

   

 • Opus Aeroprime X

   


  Opus Aeroprime X

   

 • Opus Ideal AP 100

   


  Opus Ideal AP100

   

 • Opus Ideal AP15

   


  Opus Ideal AP15

   

Najnowsze wpisy
Oczyszczacze powietrza dla dzieci

Oczyszczacze bezpieczne dla dzieciCzy powietrze może mieć dobrą albo złą jakość? Oczywiście! Niejednokrotnie widzimy alarmujące wiadomości o rosnących zanieczyszczeniach w powietrzu. Nasze domy również nie są w pełni bezpieczne - wszędzie unosi się kurz, a w nim lubią mieszkać roztocza oraz inne, szkodliwe drobnoustroje. Najbardziej zagrożone są dzieci. Zła jakość powietrza może się u nich skończyć chorobami układu oddechowego. Jak zadbać o to, by oddychały dobrym, bezpiecznym i zdrowym powietrzem? Czym kierować się, wybierając oczyszczacz i nawilżacz powietrza do domu, zarówno dla dzieci, jak i dla alergików?

Organizm dzieci a niebezpieczne substancje

Ponieważ większość dnia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, na co dzień stykamy się z pyłkami, kurzem, roztoczami, dymem oraz sierścią zwierząt. Są to jednak tylko niektóre z wielu alergenów, często stanowiących większe zagrożenie niż te, które spotykamy na zewnątrz. Właśnie z tego powodu coraz więcej dzieci ma alergie oraz cierpi na choroby układu oddechowego. To właśnie mikroklimat ma ogromne znaczenie dla zdrowia dzieci. Ich organizm, naturalnie mniej rozwinięty niż organizm dorosłego, łatwiej chłonie wszelkie szkodliwe substancje.

Czy suche powietrze szkodzi?

Tak! Badania udowadniają, że organizm chłonie więcej zanieczyszczeń w pomieszczeniach o mniejszej wilgotności. Wszystko przez wpływ suchego powietrza na śluzówki. To delikatna część naszego ciała. Gdy przestaje prawidłowo pracować, pojawiają się problemy z ochroną dróg oddechowych przed zagrożeniami. Pierwsze oznaki tego, że dzieje się coś złego, to kaszel oraz katar. Skóra zaczyna się robić sucha, a następnie piecze i swędzi. Skutki - rozdrażnienie i zmęczenie. Szczególnie w przypadku dzieci.

Nawilżanie powietrza to jednak nie wszystko, nad czym trzeba zadbać, by chronić drogi oddechowe. Dużą zaletą nawilżonego powietrza jest poprawienie komfortu przebywania w pomieszczeniach. Należy jednak mocno rozdzielić nawilżanie powietrza od oczyszczania. To właśnie dzięki oczyszczaniu można zadbać o otaczające powietrze. Oczyszczacz powietrza to dla dzieci czy dla alergików prawdziwa ulga. Urządzenie wyłapuje te elementy, które odpowiadają za rozwój roztoczy i zarazków. Istnieją współcześnie takie rozwiązania domowe, które uruchamiają się samodzielnie wtedy, gdy rośnie niebezpieczeństwo zanieczyszczonego powietrza.

Rozwiązania domowe dla dzieci

Zwróćmy w tym przypadku uwagę na to, czy urządzenie posiada dodatkowe filtry, w tym filtr HEPA. To on jest w stanie kontrolować mikrobiologię powietrza i skutecznie usuwać wszystkie unoszące się w powietrzu pyłki. Co więcej, eliminuje także alergeny i neutralizuje wirusy. To najlepsza szansa dla alergika i dla dziecka, by kupiony przez nich oczyszczacz i nawilżacz powietrza do domu sprawdził się bez żadnych problemów. Pamiętajmy - filtr HEPA to obowiązkowy element! Warto także wiedzieć, że cena takich rozwiązań w sklepach internetowych nie jest duża. Można swobodnie pozwolić sobie na taki zakup. Polecanym producentem jest tu firma Fellowes Aeramax, która zapewnia najwyższą jakość swoich produktów, dostępnych online.

Czym jest jonizator powietrza?

Alergie, bóle głowy oraz zmęczenie mogą wynikać z nadmiaru jonów dodatnich w powietrzu. Urządzenie domowe do tworzenia właściwego mikroklimatu może w tym przypadku stanowić lek na wszystkie nasze dolegliwości. Klimat ten można przyrównać do powietrza panującego po burzy. Jony ujemne sprawiają, że możemy swobodniej oddychać. Wszystko przez gwałtowne oczyszczenie powietrza oraz dodanie mu świeżości. Takie bezpieczne powietrze będzie dla dziecka oraz dla alergika szansą na nowe życie. Dobre powietrze to większe skupienie oraz lepszy sen!

Filtrować czy nawilżać?

Kiedy postawić na oczyszczacze i nawilżacze powietrza do domu? Kiedy rzeczywiście konieczne jest wsparcie filtru HEPA? Przede wszystkim wtedy, gdy zaczyna się sezon grzewczy! To ten czas, gdy powietrze staje się bardzo suche. Bez oczyszczacza powietrza jesteśmy skazani na zanieczyszczenia, a brak nawilżacza powietrza do domu może wiązać się z bardzo suchym powietrzem, które będzie podrażniało śluzówki. Stąd już prosta droga to problemów z oddychaniem.

Dla dzieci i alergików warto postawić na rozwiązania ze wspomnianym wcześniej jonizatorem. Dzięki takiemu połączeniu w dobrej cenie zyskujemy urządzenie uniwersalne. Będzie rozpylać delikatną mgiełkę, utrzymując odpowiednią wilgotność śluzówek. Na rynku znajdziemy praktyczne rozwiązania marki Fellowes Aeramax, a także specjalne projekty takich oczyszczaczy i nawilżaczy do domu, które mają przyjemne kształty. Dzięki temu domowy jonizator przypadnie do gustu każdemu dziecku.

Pozostaje ważne pytanie o to, czy urządzenia wielofunkcyjne rzeczywiście są tak dobrą propozycją. Odpowiedź musi być twierdząca. Domowy oczyszczacz i nawilżacz, który jonizuje powietrze (OPUS Ideal AW 60), jest prawdziwą machiną do tworzenia właściwego powietrza. A przecież to, czym oddychamy, jest dla nas najważniejsze. Nie liczy się tu cena, chociaż sklepy internetowe mają tu na szczęście wiele do zaoferowania. Online znajdziemy ogrom producentów oraz modeli. Wśród nich nie tylko urządzenia pochłaniające złe substancje, ale także takie, które rozpylają przyjemne olejki aromatyczne. 

Jak wybierać oczyszczacze i nawilżacze do domu?

Wiemy już, że potrzebny jest filtr HEPA i dobrze zadbać o opcję jonizowania. Poza tym pamiętajmy o:

 • mocy,
 • wydajności,
 • typie nawilżacza,
 • wielkości pojemnika na wodę,
 • funkcjach dodatkowych.

Szczególnie wtedy, gdy szukamy propozycji dla dziecka i alergika, ostatnia opcja jest bardzo ważna. Jeśli urządzenie samo wykrywa potrzebę rozpoczęcia działania, mamy gwarancję całodobowej kontroli powietrza. I znów, nawet cena za tak zaawansowane produkty nie musi zwalać z nóg. Wszystko zależy od tego, jaki sklep internetowy z rozwiązaniami domowymi wybierzemy.

Producent FELLOWES AERAMAX poleca online:


BABY DB5 Aeramax, czyli oczyszczacz przeznaczony do tych pomieszczeń, gdzie często znajdują się dzieci. Urządzenie posiada opcję pracy nocnej, a także zabezpieczenie panelu, by dziecko nie mogło się nim bawić. Co ważne, usuwa aż 99,87% zanieczyszczeń! Oprócz tego wyposażony jest w filtr Hepa oraz automatyczne wykrywanie zanieczyszczeń. Jego cena oferowana przez sklep internetowy to gwarancja dobrych zakupów.


BABY DB55 Aermax to oczyszczacz w dobrej cenie przeznaczony do pomieszczeń około 18 m2. Potrafi oczyścić powietrze z 99,97% zanieczyszczeń, ma niedużą wielkość oraz wagę. Pracuje cicho i z tego względu jest przeznaczony do pokojów dziecięcych. Ma kilka opcji czyszczenia powietrza. Pracuje w czterech trybach, dzięki temu powietrze zawsze ma najlepszą jakość. Chcesz poznać szczegóły? Interesuje cię cena? Sklep internetowy to dobre miejsce na zakup tego urządzenia!

Tel.: (32) 317-27-27 | Email: kontakt@oczyszczaczepowietrza24.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl